Gymnázium Martina Hattalu v Trstenej

Nadácia pri GMH
Niečo o Fonde rozvoja GMH,n.f. pri Gymnáziu Martina Hattalu v Trstenej PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 19 Október 2009 00:00

Fond rozvoja Gymnázia Martina Hattalu, neziskový fond vznikol pred troma rokmi – 2006 z Nadácie Gymnázia Martina Hattalu v Trstenej. Zmenu štruktúry si vyžiadala doba, nakoľko podľa najnovšej legislatívy je potrebné, aby akákoľvek nadácia mala pomerne veľký finančný obnos na svojom účte a to nebolo možné pri príjmoch a výdajoch vtedajšej nadácie.
Fond rozvoja vznikol ako pomocný orgán pri zabezpečovaní výchovno – vyučovacieho procesu na škole. Jeho cieľom je podporiť rôzne aktivity , ktoré pomáhajú pri rozvoji žiakov, ale aj verejnosti mesta či širokého okolia.
Fond organizuje každoročne jazykové kurzy, ktoré sú vedené erudovanými odborníkmi v oblasti jazyka. Tieto kurzy sú v jazyku nemeckom, anglickom a španielskom .Účastníci kurzov získavajú vedomosti, ktoré môžu využiť v praktickom živote.
Fond organizuje aj kurzy na ovládanie základov pri práci s počítačom a taktiež prácu s internetom, nakoľko v dnešnej modernej dobe je táto práca neodmysliteľnou súčasťou takmer každého zamestnania.
Zo získaných finančných prostriedkov Fond každoročne zakupuje rôzne učebné pomôcky, ktoré sú nevyhnutné pre plynulý a kvalitný vyučovací proces. Tieto pomôcky slúžia všetkým žiakom a aj učiteľom. Škola vďaka tejto pomoci získava TV prijímače, DVD a Video prehrávače, počítače, multimediálne zariadenia, lopty, športové potreby a iné pomôcky.
Každoročne prispieva k doplneniu knižného fondu školskej knižnice a finančne sa podieľa pri podpore rôznych projektov, ktoré škola vypracováva.
Fond taktiež pomáha pri zabezpečovaní rôzneho materiálu, na ktorý škola nemá finančné prostriedky- napr. boli zakúpené stojany pre bicykle, vysávače a pod.
Správna rada Fondu spolupracuje úzko s vedením školy a taktiež s Radou školy.


 


Meniny:

Dnes : Roman(a)
Zajtra : Matej
február 2017
Po Ut St Št Pi So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
Žiadne udalosti

 STU Strojnícka fakulta

Projekt ESF

Strediská moderného a aktívneho vzdelávania

ITMS: 26110130602

 

Európsky sociálny fond

EURÓPSKY SOCIÁLNY FOND

EURÓPSKA ÚNIA

Operčný program vzdelávanie

Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť

Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ

Agentúra MŠ SR pre štrukturálne fondy EÚ

Moderné vzdelávacie centrá pre podporu premeny a inováciu vzdelávania

Kód výzvy:

OPV-2008/1.1/04-SORO

PrihlásenieUžívateľov online

Máme online 80 hostí